برگزاری کارگاه آموزشی "اهمیت مصرف منطقی داروها با محوریت مصرفی منطقی آنتی بیوتیک ها "

2 امرداد 1398

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، در راستای تحقق یکی از اهداف معاونت غذا و دارو درخصوص ترویج فرهنگ مصرف صحیح و منطقی داروها ، این معاونت اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان مصرف  صحیح و منطقی داروها با محوریت مصرفی منطقی آنتی بیوتیک ها  و آشنایی با مقاومت دارویی جهت کارکنان این  معاونت در محل سالن کنفرانس معاونت غذا دارو  برگزار گردید.

دکتر افرازی مدیر دفتر تحقیق و توسعه در این کارگاه ضمن تاکید بر اهمیت مصرف منطقی داروها در جامعه گفت: دارو همیشه به عنوان یک عامل اساسی در درمان اکثر بیماری ها مطرح هست. امروزه تجویز و مصرف غیر منطقی داروها گریبانگیر بسیاری از کشورها شده است .

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه  آنتی‌بیوتیک ها از شایعترین داروهای مورد استفاده نابجا و خودسرانه می باشند و متاسفانه سرعت توسعه داروهای جدیدتر کاهش قابل توجهی یافته است ، سازمان بهداشت جهانی به این نتیجه رسیده است که مصرف غیر منطقی آنتی بیوتیک ها یک تهدید جهانی است .

دکتر سهیل افرازی در این کارگاه ضمن اشاره براهمیت مقاومت دارویی و مصرف خودسرانه داروها به راهکاری اصولی از جمله رعایت بهداشت ، تاکید بر کامل نمودن دوره درمان داروها  و عدم مصرف خودسرانه ها داروها  نیز تاکید نمودند.


کلمات کلیدی:
مصرف     منطقی     دارو.کارگاه.دکتر     افرازی    

تاریخ بروز رسانی:   12 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >